Noworoczne życzenia

Koniec i Początek Roku to piękny moment, który pozwala w pewien sposób uchwycić metafizykę zmiany, dotknąć przestrzeni pomiędzy starym a nowym, tym co umiera a tym co się rodzi. Wielu z nas zastanawia się nad tym, co przyniósł stary rok i jednocześnie snuje marzenia i postanowienia na przyszłość.

To co stare

Starość kojarzy mi się z mądrością, dojrzałością, doświadczeniem, swego rodzaju spokojem, tak jakby coś się dopełniło lub dopełniało właśnie. Jest w tym również rodzaj zgody na los i to co większe od nas. Kiedy spotykam lub słyszę opowieści o starych ludziach, mam czasem wrażenie, że mają oni kontakt z czymś metafizycznym właśnie, tak jakby jedną nogą byli w starym a jedną w nowym. Wraz z kończącym się rokiem chciałabym zachęcić wszystkich do skorzystania z mądrości tego, co stare w nas i zastanowienia się nad tym:

  • Co w nas dojrzało w odchodzącym roku?
  • Jaka część nas zestarzała się i jest gotowa na to żeby odejść?
  • Czego doświadczyliśmy i jako kto kończymy stary rok?
  • Co chcemy pożegnać i zostawić a z jakiej mądrości chcielibyśmy skorzystać w nowym roku?


Noworoczne życzenia

Wiadomo, wiele z naszych noworocznych planów (choć często powtarzających się z roku na rok) pozostaje niezrealizowana. Jednak bardzo często i tak oddajemy się marzeniom i snujemy plany zmian. Wstępuje w nas energia do działania, pewnego rodzaju otwartość na to co może się wydarzyć i motywacja do realizacji nowych celów. Wraz z nadchodzącym nowym rokiem chciałabym zachęcić wszystkich do ucieszenia się tym doświadczeniem nadchodzącej nowości, świeżości, otwartości oraz stworzenia sobie przestrzeni do snucia marzeń i noworocznych tęsknot. Marzenia to ważne wskazówki dla nas na temat tego jak chcielibyśmy się czuć w nowym roku.

  • Gdyby nie było żadnych ograniczeń, to co zrobił(a)byś w nowym roku? Jakie marzenia chciał(a)byś zrealizować?
  • Co by Ci to dało gdybyś je zrealizował(a)? Jakbyś się wtedy czuł(a)?
  • Co możesz zrobić w nowym roku aby się tak czuć częściej?
  • Jaka mądrość lub doświadczenie ze starego roku mogłoby Ci pomóc w realizacji noworocznych planów?

 

Z noworocznymi pozdrowieniami 🙂

Barbara Szymańska